Puste kieszenie? Uratować Cię mogą Pożyczki przez internet bez zaświadczeń

Kredyty pozabankowe dla zadłużonych

Szansa dla osób bez zdolności kredytowej

Pożyczki pozabankowe mogą okazać się jedyną szansą na zdobycie niezbędnej gotówki dla osób mających niespłacone długi i nie posiadających zdolności kredytowej. Udzielaniem ich zajmują się tzw. parabanki, czyli po prostu prywatne firmy, które prowadzą działalność podobną do banków w oparciu o przepisy inne niż prawo bankowe. Pojęcie parabanku nie zostało zdefiniowane w polskim prawie, jest jednak powszechnie używane mowie potocznej. Niewątpliwymi zaletami skorzystania z usług parabanku są:

  • szybkość,
  • minimum formalności,
  • dostępność dla osób z zadłużeniem,
  • mniejsze wymagania dotyczące dodatkowych zabezpieczeń.

Zanim jednak zdecydujemy się na kredyt pozabankowy powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że takie rozwiązanie ma również wady.

Pożyczki dla zadłużonych

Pożyczki dla zadłużonych

Droższe niż kredyt bankowy

Parabanki za swoje usługi każą sobie płacić znacznie więcej niż tradycyjni kredytodawcy. Wynika to głównie z tego, że ponoszą znacznie większe ryzyko. Kredyt pozabankowy oznacza też poważne konsekwencje w przypadku jakichkolwiek problemów ze spłatą – o ile z bankami można w takich sytuacjach negocjować odroczenie terminu czy konsolidację, o tyle nawet jednodniowe opóźnienie w spłacie pożyczki pozabankowej będzie oznaczało surowe kary.

Przede wszystkim – przejrzystość umowy

Przed zaciągnięciem kredytu pozabankowego należy dokładnie zapoznać się z umową – jeśli jest ona dla nas niezrozumiała, zawiera nieprecyzyjne sformułowania lub jest tak długa, że nie sposób przez nią przebrnąć, powinno to stanowić dla nas sygnał ostrzegawczy. Rzetelne parabanki informują o wszystkich kosztach zgodnie z prawdą bez nieuczciwych prób ukrycia ich.